| Part No | 90NX09J1-M001F0 |
| Model Name | B9406CAA-TH0041X |
| EAN Code | 4711636419314 |
| UPC Code | 199291419315 |
| WEEE | 0.603 |
| BASE UNIT | VSNX09J1-BU1100 |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Office | N/A |
| LCD cover-material | Mg-Al |
| LCD cover-color | Morn Grey |
| Top case-material | Mg-Al |
| Top case-color | Morn Grey |
| Bottom case-material | Mg-Al |
| Bottom case-color | Morn Grey |
| Military grade | US MIL-STD 810H military-grade standard |
| Panel Size | 14.0-inch |
| OLED | OLED |
| Brightness | 600nits |
| Resolution | WQXGA+ (2880 x 1800) 16:10 |
| Glare | Anti-glare display with Corning Gorilla® Glass |
| Color gamut | DCI-P3: 100% |
| View angle(H/V) | 85/85 |
| Response time(Typ/Max) (ms) | 1/1 |
| Refresh rate | 120Hz |
| Contrast (Typ) | 1000000:1 |
| Touch Panel | Touch screen |
| Screen-to-body ratio | 91 % |
| Pantone | Pantone Validated |
| VESA CERTIFIED Display HDR | VESA CERTIFIED Display HDR True Black 500 |
| Processor | Intel® Core™ Ultra 7 Processor 356H 1.9 GHz (18MB Cache, up to 4.7 GHz, 16 Cores, 16 Threads); Intel® AI Boost NPU up to 50 TOPS |
| Neural processor | Intel® AI Boost NPU |
| Chipset | N/A |
| Discrete/Share | Share |
| Integrated GPU | Intel® Graphics |
| VRAM | N/A |
| How to upgrade memory | Not Available |
| Expansion Slot(includes used) | 1x M.2 2280 PCIe 4.0×4 |
| On board memory | 32GB LPDDR5X on board |
| Total System Memory | LPDDR5X 32GB |
| Storage | 1TB M.2 2280 NVMe™ PCIe® 4.0 SSD |
| Front-facing camera | 1080p FHD camera with IR function to support Windows Hello With privacy shutter |
| On board Wireless | Wi-Fi 7(802.11be) (Triple band) 2*2 + Bluetooth® 6.0 Wireless Card |
| NumberPad | N/A |
| FingerPrint | FingerPrint |
| Keyboard type | Backlit Chiclet Keyboard |
| I/O ports | 2x USB 3.2 Gen 2 Type-A 2x Thunderbolt™ 4, compliant with USB4, support display / power delivery 1x HDMI 2.1 TMDS 1x 3.5mm Combo Audio Jack |
| Audio | Dolby Atmos Built-in speaker Built-in array microphone |
| Battery | 70WHrs, 2S2P, 4-cell Li-ion |
| AC Adapter | TYPE-C, 90W AC Adapter, Output: 20V DC, 4.5A, 90W, Input: 100~240V AC 50/60Hz universal (Adapter+power cord) |
| Required charging power | Min: 80W Max: 90W *The indicated wattage is for demonstrating the system’s support capability as required by EU regulations. For optimal system performance, please use the standard-wattage adapter or higher. |
| Dimension (WxHxD) | 31.09 x 21.28 x 1.09 ~ 1.64 cm (12.24″ x 8.38″ x 0.43″ ~ 0.65″) |
| Weight (with Battery) | 1.10 kg (2.43 lbs) |
| Weight (w/o Battery) | 0.85 kg (1.87 lbs) |
| Security | Fingerprint sensor IR webcam with Windows Hello support BIOS Protection Support BIOS Self Recovery CSME BIOS Redundancy Assistance Intel CSME Firmware Resilience Intel® BIOS Guard Intel® Boot Guard Microsoft Pluton Security Processor Microsoft Secured-core PC Microsoft Security Level 3 Platform Firmware Resiliency Support Support Absolute Persistence 2.0 (Computrace) Trusted Platform Module (TPM) 2.0 N/A |
| Antivirus | N/A |
| MyASUS feature | System diagnosis Battery health charging Fan Profile Splendid Tru2Life Function key lock WiFi SmartConnect AppDeals Link to MyASUS |
| MyExpert Features | Chat Knowledge Hub Advanced Tool ExpertMeet(All) File Search |
| Built-in Apps | ASUS MyExpert (Not supported in China, 16GB RAM or higher) AI ExpertMeet (China only) MyASUS |
| Disclaimer for Built-in Apps | Built-in Apps vary from OS SKU. *MyASUS/McAfee don’t support in Pure OS/without OS/G sku/Win SE/Windows on ARM/Linux OS (ex. Endless, Kylin, Ubuntu) |
| Included in the Box | Sleeve USB3 TO LAN DONGLE |
| Reparability Index (for Belgium) | 09.1 |
| Reparability Index (for France) | 09.5 |
| Ecolabels & Compliances | Energy star 9.0 FSC Mix REACH RoHS TCO Certified |
| Base Warranty | 3Y Pick up/ return |
| Recommended Warranty Package Part number//Extension and/or upgrade service from base warranty | ACX13-007003NX//3Y OnSite Service(Next Business Day)*upgrade ACX13-007023NX//2Y Extension; 5Y OnSite Service(Next Business Day)*upgrade ACX14-017300NX//3Y HDD Retention*upgrade ACX15-011800NX//3Y OnSite Service(Next Business Day); 3Y Accidental Damage Protection*; 3Y HDD_Retention*upgrade *If you would like to know the details, please contact your sales teams. |
| Battery warranty | Commercial NB Battery warranty follow system warranty. * BP series Battery warranty 4Y-5Y by WEP option * Chromebook series Battery warranty 2Y-5Y by WEP option |
| Sustainable Material_Top cover(A part) | 90% PIR recycled aluminum |
| Sustainable Material_Panel frame (B part) | 30% PCR recycled plastic |
| Sustainable Material_Keyboard frame (C part) | 90% PIR recycled aluminum |
| Sustainable Material_Bottom cover (D part) | 90% PIR recycled aluminum |
| Sustainable Material_Battery | 30% PCR recycled plastic |
| Sustainable Material_Keyboard | 50% PCR recycled plastic cap |
| Sustainable Material_Speaker | 45% PCR + 5% OBP PCR recycled plastic enclosure |
Notebook, laptop
ASUS COM NB ExpertBook B9406CAA-TH0041X 14.0 WQXGA+ OLED, Ultra 7 356H, 32GB, 1TB M.2, INT, WIN11PRO, Szürke
1 051 990 Ft
Elérhetőség: központi raktáron – személyes átvétel máj. 04. (hétfő) / kiszállítás máj. 05. (kedd)
Cikkszám: 390737
Kategória: Notebook, laptop
Leírás
További információk
| Tömeg | 3.41 kg |
|---|---|
| EAN | 4711636419314 |
| Gyártó | |
| Mennyiségi egység | |
| Garancia (hónap) | 36 |
| Termék gyártója | ASUS COM |
| Gyártói cikkszám | B9406CAA-TH0041X |
| Garancia | |
| Felbontás | 2880 x 1800 dpi (220 ppi) |
| Beépített kártyaolvasó | Nincs |
| Operációs rendszer | Windows |
| Képátló | 14 |
| Bluetooth | Van |
| Memória típus | DDR5 |
| Hangszóró | Van |
| Érintőképernyő (Igen/Nem) | Nincs |
| Optikai meghajtó | Nincs |
| LAN | 10/100/1000 |
| Video csatlakozás | USB Type-C + HDMI |
| Operációs rendszer verzió | Windows 11 Pro |
| Terméksorozat | ExpertBook |
| SSD méret | 1000 |
| Háttértár típus | SSD |
| Memória. | 32 |
| USB Type-C | 2 |
| Videokártya fajta | Intel |
| USB portok száma | 3 |
| Processzor gyártó | Intel |
| Processzor típus | Core Ultra 7 |
| Wireless (Wifi) | 802.11ax |
| Ujjlenyomat-olvasó | Van |
| Videokártya | Integrált |
| Billentyűzet megvilágítás | Van |
| Kijelző Típusa | OLED HDR Fényes |
| Copilot | Van |
Kapcsolódó termékek
-
Notebook, laptop
MSI Business NB Prestige 16 AI+ Evo B2VMG-048, 16″ UHD+ OLED, Ultra 9 288V, 32GB, 1TB M.2, W11H, Stellar Grey – US KEY
825 290 FtOriginal price was: 825 290 Ft.787 990 FtCurrent price is: 787 990 Ft. Kosárba teszem -
Notebook, laptop
LENOVO ThinkPad T16 G4, 16.0″ WUXGA, AMD Ryzen AI 5 PRO 340 (4.8GHz), 32GB, 512GB SSD, Win11 Pro
790 790 Ft Kosárba teszem -
Notebook, laptop
LENOVO ThinkBook 14 G8 IRL, 14.0″ WUXGA, Intel Core 7 240H (5.2GHz), 16GB, 512GB SSD, Win11 Pro.
579 290 Ft Kosárba teszem















