| Part No | 90NR0NK8-M008U0 |
| EAN | 4711636000246 |
| Operating System | Windows 11 Home 1-month trial for new Microsoft 365 customers. Credit card required. |
| Color & Material | Volt Green |
| Military Grade | |
| Backlit | LED Back-lit(240Hz)-Narrow border |
| Panel | 16.0 WQXGA 2560X1600 16:10 Bend+500nits Anti-Glare DCI-P3:100% Wide View |
| Oled | |
| Touch | non-Touch |
| Processor | AMD Ryzen™ 9 9955HX3D Processor 2.5GHz (144MB Cache, up to 5.4GHz, 16 cores, 32 Threads) |
| Integrated GPU | NVIDIA® GeForce RTX™ 5070 Ti Laptop GPU |
| Expansion Slot (includes used) | 2x DDR5 SO-DIMM slots 2x M.2 PCIe |
| Total System Memory | 32GB |
| On board Memory | DDR5 32GB ( 16GB DDR5-5600 SO-DIMM, the memory speed of the systems vary by CPU SPEC *2 ) |
| Storage Installed | 1TB PCIE G4 SSD |
| Storage Total | 1TB PCIE G4 SSD |
| Camera | 1080P FHD camera |
| Wireless | Wi-Fi 6E(802.11ax) (Triple band) 2*2 + Bluetooth® 5.3 Wireless Card (*Bluetooth® version may change with OS version different.) |
| Screenpad | |
| FingerPrint | WO/FINGERPRINT |
| I/O Ports | 1x RJ45 LAN port 1x Type-C USB 4 with support for DisplayPort™ / G-SYNC (data speed up to 40Gbps) 1x Type-C USB 4 with support for DisplayPort™ / power delivery / G-SYNC (data speed up to 40Gbps) 2x USB 3.2 Gen 2 Type-A (data speed up to 10Gbps) 1x 3.5mm Combo Audio Jack 1x HDMI 2.1 FRL |
| Audio | 2-speaker system with Smart Amplifier Technology AI noise-canceling technology Dolby Atmos Hi-Res certification (for headphone) Smart Amp Technology Built-in array microphone |
| AC Adapter | 90WHrs, 4S1P, 4-cell Li-ion o6.0, 280W AC Adapter, Output: 20V DC, 14A, 280W, Input: 100~240C AC 50/60Hz universal |
| Battery | 90WHrs, 4S1P, 4-cell Li-ion |
| Keyboard type | Backlit Chiclet Keyboard Per-Key RGB |
| Weight & Dimensions | 2.50 Kg (5.51 lbs) 35.4 x 26.4 x 2.26 ~ 3.04 cm (13.94" x 10.39" x 0.89" ~ 1.20") |
| Security | BIOS Administrator Password and User Password Protection Trusted Platform Module (Firmware TPM) |
Notebook, laptop
ASUS GAMER NB ROG Strix G614FR-S5100W 16,0″ WQXGA, Ryzen 9 9955 HX3D, 32GB, 1TB M.2, RTX 5070 Ti 16GB, WIN11H, Zöld
1 322 890 Ft
STRIX
Elérhetőség: központi raktáron – személyes átvétel máj. 04. (hétfő) / kiszállítás máj. 05. (kedd)
Cikkszám: 389307
Kategória: Notebook, laptop
Leírás
További információk
| Tömeg | 4.5 kg |
|---|---|
| EAN | 4711636000246 |
| Gyártó | |
| Mennyiségi egység | |
| Garancia (hónap) | 36 |
| Termék gyártója | ASUS |
| Gyártói cikkszám | G614FR-S5100W |
| Garancia | |
| Felbontás | 2560 x 1600 (WQXGA) 16:10 |
| Beépített kártyaolvasó | Nincs |
| Operációs rendszer | Windows |
| Képátló | 16 |
| Bluetooth | Van |
| Memória típus | DDR5 |
| Optikai meghajtó | Nincs |
| LAN | 10/100/1000 |
| Video csatlakozás | USB Type-C + HDMI |
| Operációs rendszer verzió | Windows 11 Home |
| Terméksorozat | ROG Strix |
| SSD méret | 1000 |
| Háttértár típus | SSD |
| Memória. | 32 |
| USB Type-C | 2 |
| Videokártya fajta | NVIDIA |
| USB portok száma | 4 |
| Processzor gyártó | AMD |
| Processzor típus | Ryzen 9 |
| Processzor modell | 9955 HX3D |
| Wireless (Wifi) | 802.11ax |
| Videokártya | Dedikált |
| Billentyűzet megvilágítás | Van |
| Videokártya típus | nVidia GeForce RTX 5070 Ti |
| Kijelző Típusa | Matt |
Kapcsolódó termékek
-
Notebook, laptop
HP EliteBook X G1i 14″ WUXGA AG UWVA 400cd, Core Ultra5-226V 2.1GHz, 16GB, 512GB SSD, WWAN, Win 11 Prof, ezüst
1 023 690 Ft Kosárba teszem -
Notebook, laptop
HP Victus 15-fb2023nh 15.6″ FHD AG IPS, Ryzen5 8645HS 4.3GHz, 16GB, 512GB SSD, RTX 4050 6GB, kék
542 490 Ft Kosárba teszem -
Notebook, laptop
HP EliteBook 6 G1i 13 13.3″ WUXGA AG UWVA, Ultra7-255U 2GHz, 16GB, 512GB, Win 11 Prof.
610 690 Ft Kosárba teszem

















