| Part No | 90NR0KT1-M00840 |
| EAN | 4711636387057 |
| Operating System | No preinstalled OS |
| Color & Material | Jaeger Gray |
| Military Grade | |
| Backlit | LED Back-lit(165Hz)-Narrow border |
| Panel | 16.0 WUXGA 1920X1200 16:10 Bend+300nits Anti-Glare sRGB 100% Wide View |
| Oled | |
| Touch | non-Touch |
| Processor | AMD Ryzen™ 7 260 Processor 3.8GHz (24MB Cache, up to 5.1 GHz, 8 cores, 16 Threads) AMD XDNA™ NPU up to 16TOPS |
| Integrated GPU | NVIDIA® GeForce RTX™ 5070 Laptop GPU |
| Expansion Slot (includes used) | 2x DDR5 SO-DIMM slots 2x M.2 PCIe |
| Total System Memory | 16GB |
| On board Memory | DDR5 16GB ( 16GB DDR5-5600 SO-DIMM, the memory speed of the systems vary by CPU SPEC ) |
| Storage Installed | 1TB PCIE G4 SSD |
| Storage Total | 1TB PCIE G4 SSD |
| Camera | 1080P FHD IR Camera for Windows Hello |
| Wireless | Wi-Fi 6E(802.11ax) (Triple band) 2*2 + Bluetooth® 5.3 Wireless Card (*Bluetooth® version may change with OS version different.) |
| Screenpad | |
| FingerPrint | WO/FINGERPRINT |
| I/O Ports | 1x RJ45 LAN port 1x Type-C USB 4 with support for DisplayPort™ (data speed up to 40Gbps) 1x USB 2.0 Type-A (data speed up to 480Mbps) 1x USB 3.2 Gen 2 Type-C with support for DisplayPort™ / power delivery / G-SYNC (data speed up to 10Gbps) 2x USB 3.2 Gen 2 Type-A (data speed up to 10Gbps) 1x 3.5mm Combo Audio Jack 1x HDMI 2.1 FRL |
| Audio | 2-speaker system AI noise-canceling technology Dolby Atmos Hi-Res certification (for headphone) Support Microsoft Cortana near field/far field (Microsoft service suspended in spring of 2023.) Built-in array microphone |
| AC Adapter | 90WHrs, 4S1P, 4-cell Li-ion Rectangle Conn, 240W AC Adapter, Output: 20V DC, 12A, 240W, Input: 100~240C AC 50/60Hz universal |
| Battery | 90WHrs, 4S1P, 4-cell Li-ion |
| Keyboard type | Backlit Chiclet Keyboard 1-Zone RGB |
| Weight & Dimensions | 2.20 Kg (4.85 lbs) 35.4 x 26.9 x 1.79 ~ 2.57 cm (13.94" x 10.59" x 0.70" ~ 1.01") |
| Security | BIOS Administrator Password and User Password Protection Pluton Security Processor Secured-core PC (Level 3) |
Notebook, laptop
ASUS GAMER NB TUF FA608UP-RV018 16″ WUXGA, Ryzen 7 260, 16GB, 1TB M.2, RTX 5070 8GB, NOOS, Szürke
738 690 Ft
Elérhetőség: központi raktáron – személyes átvétel máj. 04. (hétfő) / kiszállítás máj. 05. (kedd)
Cikkszám: 389431
Kategória: Notebook, laptop
Leírás
További információk
| Tömeg | 4.2 kg |
|---|---|
| EAN | 4711636387057 |
| Gyártó | |
| Mennyiségi egység | |
| Garancia (hónap) | 36 |
| Termék gyártója | ASUS |
| Gyártói cikkszám | FA608UP-RV018 |
| Garancia | |
| Felbontás | 1920 x 1200 (WUXGA) 16:10 |
| Beépített kártyaolvasó | Nincs |
| Operációs rendszer | Nincs |
| Képátló | 16 |
| Bluetooth | Van |
| Memória típus | DDR5 |
| Hangszóró | Van |
| Optikai meghajtó | Nincs |
| LAN | 10/100/1000 |
| Video csatlakozás | USB Type-C + HDMI |
| Operációs rendszer verzió | DOS |
| Terméksorozat | TUF |
| SSD méret | 1000 |
| Háttértár típus | SSD |
| Memória. | 16 |
| USB Type-C | 2 |
| Videokártya fajta | NVIDIA |
| USB portok száma | 5 |
| Processzor gyártó | AMD |
| Processzor típus | Ryzen 7 |
| Processzor modell | 260 |
| Wireless (Wifi) | 802.11ax |
| Videokártya | Dedikált |
| Billentyűzet megvilágítás | Van |
| Videokártya típus | nVidia GeForce RTX 5070 |
| Kijelző Típusa | Matt |
Kapcsolódó termékek
-
Notebook, laptop
HP EliteBook X G1i 14″ WUXGA AG UWVA 400cd, Core Ultra5-226V 2.1GHz, 16GB, 512GB SSD, WWAN, Win 11 Prof, ezüst
1 023 690 Ft Kosárba teszem -
Notebook, laptop
HP Victus 15-fb2023nh 15.6″ FHD AG IPS, Ryzen5 8645HS 4.3GHz, 16GB, 512GB SSD, RTX 4050 6GB, kék
542 490 Ft Kosárba teszem















