| Sales Model Name | PM1503CDA-S70308 |
| EAN Code | |
| UPC Code | |
| WEEE | 1.615 |
| BASE UNIT | VSNX09D1-BU1101 |
| Operating System | Non-preinstalled OS |
| LCD cover-material | Plastic |
| LCD cover-color | Misty Grey |
| Top case-material | Plastic |
| Top case-color | Misty Grey |
| Bottom case-material | Plastic |
| Bottom case-color | Misty Grey |
| Military grade | US MIL-STD 810H military-grade standard |
| Panel Size | 15.6-inch |
| Backlit | LED Backlit |
| Brightness | 300nits |
| Resolution | FHD (1920 x 1080) 16:9 |
| Glare | Anti-glare display |
| Color gamut | NTSC: 45% |
| View angle(H/V) | 178/178 |
| Response time(Typ/Max) (ms) | 25/30 |
| Refresh rate | 60Hz |
| Contrast (Typ) | 700:1 |
| Touch Panel | Non-touch screen |
| Screen-to-body ratio | 87 % |
| IPS-level | Wide view |
| Processor | AMD Ryzen™ 5 150 Processor 3.3GHz (16MB Cache, up to 4.55 GHz, 6 cores, 12 Threads) |
| Chipset | N/A |
| Discrete/Share | Share |
| Integrated GPU | AMD Radeon™ 660M |
| VRAM | N/A |
| How to upgrade memory | Upgradable Need to remove bottom/top case |
| Expansion Slot(includes used) | 2x DDR5 SO-DIMM slots 1x M.2 2230 PCIe 4.0×4 1x M.2 2280 PCIe 4.0×4 |
| DIMM Memory | 8GB DDR5 SO-DIMM |
| Total System Memory | DDR5 8GB |
| Storage | 512GB M.2 2280 NVMe™ PCIe® 4.0 SSD SSD Housing for storage expansion |
| Front-facing camera | 720p HD camera With privacy shutter |
| Wireless | Wi-Fi 6E(802.11ax) (Triple band) 2*2 + Bluetooth® 5.4 Wireless Card |
| NumberPad | N/A |
| FingerPrint | FingerPrint |
| Keyboard type | Backlit Chiclet Keyboard with Num-key |
| I/O ports | 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A 2x USB 3.2 Gen 2 Type-C support display / power delivery 1x HDMI 1.4, up to 3840x2160p/30Hz 1x 3.5mm Combo Audio Jack 1x RJ45 Gigabit Ethernet |
| Audio | Audio by Dirac Built-in speaker Built-in array microphone |
| Battery | 50WHrs, 3S1P, 3-cell Li-ion |
| AC Adapter | TYPE-C, 65W AC Adapter, Output: 20V DC, 3.25A, 65W, Input: 100~240V AC 50/60Hz universal |
| Required charging power | Min: 55W Max: 65W *The indicated wattage is for demonstrating the system’s support capability as required by EU regulations. For optimal system performance, please use the standard-wattage adapter or higher. |
| Dimension (WxHxD) | 35.95 x 23.22 x 1.99 ~ 1.99 cm (14.15″ x 9.14″ x 0.78″ ~ 0.78″) |
| Weight (with Battery) | 1.80 kg (3.97 lbs) |
| Weight (w/o Battery) | 1.61 kg (3.55 lbs) |
| Security | Fingerprint sensor intergrated with Touchpad Kensington Nano Security Slot™(6x 2.5mm) BIOS Booting User Password Protection BIOS Integrity Measurement Support BIOS Self Recovery BIOS setup user password CSME BIOS Redundancy Assistance Enhanced Password Strength HDD User Password Protection and Security Microsoft Security Level 2 Support Absolute Persistence 2.0 (Computrace) Trusted Platform Module (TPM) 2.0 N/A |
| MyASUS feature | System diagnosis Battery health charging Fan Profile Splendid Function key lock WiFi SmartConnect AppDeals Link to MyASUS |
| MyExpert Features | |
| Built-in Apps | AI ExpertMeet (watermark only) MyASUS |
| Disclaimer for Built-in Apps | Built-in Apps vary from OS SKU. *MyASUS/McAfee don’t support in Pure OS/without OS/G sku/Win SE/Windows on ARM/Linux OS (ex. Endless, Kylin, Ubuntu) |
| Reparability Index (for France) | 9.5 |
| Reparability Index (for Belgium) | 9.4 |
| Ecolabels & Compliances | EPEAT Gold with Climate+ Energy star 9.0 FSC Recycled REACH RoHS TCO Certified |
| Base Warranty | 3Y Pick up/ return |
| Recommended Warranty Package Part number//Extension and/or upgrade service from base warranty | ACX13-007003NX//3Y OnSite Service(Next Business Day)*upgrade ACX13-007023NX//2Y Extension 5Y OnSite Service(Next Business Day)*upgrade ACX14-017300NX//3Y HDD Retention*upgrade ACX15-011800NX//3Y OnSite Service(Next Business Day) 3Y Accidental Damage Protection* 3Y HDD_Retention*upgrade *If you would like to know the details, please contact your sales teams. |
| Battery warranty | Commercial NB P series Battery warranty follow system warranty. |
| Sustainable Material_Top cover(A part) | 30% PCR recycled plastic(cover or inner frame) |
| Sustainable Material_Keyboard frame (C part) | 30% PCR recycled plastic(cover or inner frame) |
| Sustainable Material_Bottom cover (D part) | 30% PCR recycled plastic(cover or inner frame) |
| Sustainable Material_Battery | 30% PCR recycled plastic |
| Sustainable Material_Total PCR recycled plastic | 29% |

Notebook, laptop
ASUS COM NB Expertbook PM1503CDA-S70308 15,6″ FHD, Ryzen 5 150, 8GB, 512GB M.2, INT, NOOS, Szürke
316 690 Ft
Elérhetőség: központi raktáron – személyes átvétel máj. 22. (péntek) / kiszállítás máj. 25. (hétfő)
Cikkszám: 389479
Kategória: Notebook, laptop
Leírás
Kapcsolódó termékek
-
Notebook, laptop
DELL Pro 14 Plus (PB14250) 14.0″ FHD+, Intel Core Ultra 7 266V (5.0GHz), 16GB, 512GB SSD, Linux
DELL Pro Plus
661 290 FtOriginal price was: 661 290 Ft.587 890 FtCurrent price is: 587 890 Ft. Kosárba teszem -
Notebook, laptop
ASUS GAMER NB TUF FX607VU-RL106 16″ WUXGA, i7-13620H, 16GB, 512GB M.2, RTX 4050 6GB, NOOS, Szürke
412 390 Ft Kosárba teszem -
Notebook, laptop
DELL Pro 14 (PC14250) 14.0″ FHD+, Intel Core Ultra 7 265U (5.3GHz), 16GB, 512GB SSD, Win11 Pro, Ezüst
DELL Pro
701 290 FtOriginal price was: 701 290 Ft.578 590 FtCurrent price is: 578 590 Ft. Kosárba teszem









