| Sales Model Name | PM1403CDA-S60323 |
| EAN Code | |
| UPC Code | |
| WEEE | 1.205 |
| BASE UNIT | VSNX09C1-BU1120 |
| Operating System | Non-preinstalled OS |
| LCD cover-material | Plastic |
| LCD cover-color | Misty Grey |
| Top case-material | Plastic |
| Top case-color | Misty Grey |
| Bottom case-material | Plastic |
| Bottom case-color | Misty Grey |
| Military grade | US MIL-STD 810H military-grade standard |
| Panel Size | 14.0-inch |
| Backlit | LED Backlit |
| Brightness | 300nits |
| Resolution | FHD (1920 x 1080) 16:9 |
| Glare | Anti-glare display |
| Color gamut | NTSC: 45% |
| View angle(H/V) | 178/178 |
| Response time(Typ/Max) (ms) | 11/14 |
| Refresh rate | 60Hz |
| Contrast (Typ) | 700:1 |
| Touch Panel | Non-touch screen |
| Screen-to-body ratio | 87 % |
| IPS-level | Wide view |
| Processor | AMD Ryzen™ 5 150 Processor 3.3GHz (16MB Cache, up to 4.55 GHz, 6 cores, 12 Threads) |
| Chipset | N/A |
| Discrete/Share | Share |
| Integrated GPU | AMD Radeon™ Graphics |
| VRAM | N/A |
| How to upgrade memory | Upgradable Need to remove bottom/top case |
| Expansion Slot(includes used) | 2x DDR5 SO-DIMM slots 1x M.2 2230 PCIe 4.0×4 1x M.2 2280 PCIe 4.0×4 |
| DIMM Memory | 16GB DDR5 SO-DIMM |
| Total System Memory | DDR5 16GB |
| Storage | 512GB M.2 2280 NVMe™ PCIe® 4.0 SSD *ASUS continually improves product parts. It is recommended that you install the M.2 SSD module under professional supervision, which may void your warranty. Please contact sales for any related questions. SSD Housing for storage expansion |
| Front-facing camera | 720p HD camera With privacy shutter |
| Wireless | Wi-Fi 6E(802.11ax) (Triple band) 2*2 + Bluetooth® 5.4 Wireless Card |
| NumberPad | N/A |
| FingerPrint | FingerPrint |
| Keyboard type | Backlit Chiclet Keyboard |
| I/O ports | 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A 2x USB 3.2 Gen 2 Type-C support display / power delivery 1x HDMI 1.4 1x 3.5mm Combo Audio Jack 1x RJ45 Gigabit Ethernet |
| Audio | Audio by Dirac Built-in speaker Built-in array microphone |
| Battery | 50WHrs, 3S1P, 3-cell Li-ion |
| AC Adapter | TYPE-C, 65W AC Adapter, Output: 20V DC, 3.25A, 65W, Input: 100~240V AC 50/60Hz universal |
| Required charging power | Min: 55W Max: 65W *The indicated wattage is for demonstrating the system’s support capability as required by EU regulations. For optimal system performance, please use the standard-wattage adapter or higher. |
| Dimension (WxHxD) | 32.45 x 21.44 x 1.97 ~ 1.97 cm (12.78″ x 8.44″ x 0.78″ ~ 0.78″) |
| Weight (with Battery) | 1.39 kg (3.06 lbs) |
| Weight (w/o Battery) | 1.20 kg (2.65 lbs) |
| Security | Kensington Nano Security Slot™(6x 2.5mm) BIOS Booting User Password Protection BIOS Integrity Measurement Support BIOS Self Recovery BIOS setup user password CSME BIOS Redundancy Assistance Enhanced Password Strength HDD User Password Protection and Security Microsoft Security Level 2 Support Absolute Persistence 2.0 (Computrace) Trusted Platform Module (TPM) 2.0 N/A |
| MyASUS feature | System diagnosis Battery health charging Fan Profile Splendid Function key lock WiFi SmartConnect AppDeals Link to MyASUS |
| MyExpert Features | ExpertMeet(Only Watermark) |
| Built-in Apps | AI ExpertMeet (watermark only) MyASUS |
| Disclaimer for Built-in Apps | |
| Reparability Index (for France) | 9.5 |
| Reparability Index (for Belgium) | 9.4 |
| Ecolabels & Compliances | EPEAT Gold with Climate+ Energy star 8.0 FSC Recycled REACH RoHS TCO Certified |
| Base Warranty | 3Y Pick up/ return |
| Recommended Warranty Package Part number//Extension and/or upgrade service from base warranty | ACX13-007003NX//3Y OnSite Service(Next Business Day)*upgrade ACX13-007023NX//2Y Extension 5Y OnSite Service(Next Business Day)*upgrade ACX14-017300NX//3Y HDD Retention*upgrade ACX15-011800NX//3Y OnSite Service(Next Business Day) 3Y Accidental Damage Protection* 3Y HDD_Retention*upgrade *If you would like to know the details, please contact your sales teams. |
| Battery warranty | Commercial NB P series Battery warranty follow system warranty. |
| Sustainable Material_Top cover(A part) | 30% PCR recycled plastic(cover or inner frame) |
| Sustainable Material_Keyboard frame (C part) | 30% PCR recycled plastic(cover or inner frame) |
| Sustainable Material_Bottom cover (D part) | 30% PCR recycled plastic(cover or inner frame) |
| Sustainable Material_Battery | 30% PCR recycled plastic |
| Sustainable Material_Total PCR recycled plastic | 25.8% |
Notebook, laptop
ASUS COM NB Expertbook PM1403CDA-S60323 14″ FHD, Ryzen 5 150, 16GB, 512GB M.2, INT, NOOS, Szürke
274 990 Ft
Elérhetőség: központi raktáron – személyes átvétel máj. 04. (hétfő) / kiszállítás máj. 05. (kedd)
Cikkszám: 389582
Kategória: Notebook, laptop
Leírás
További információk
| Tömeg | 2.43 kg |
|---|---|
| EAN | 4711636401753 |
| Gyártó | |
| Mennyiségi egység | |
| Garancia (hónap) | 36 |
| Termék gyártója | ASUS COM |
| Gyártói cikkszám | PM1403CDA-S60323 |
| Garancia | |
| Felbontás | 1920 x 1080 (FHD1080) 16:9 |
| Beépített kártyaolvasó | Nincs |
| Operációs rendszer | Nincs |
| Képátló | 14 |
| Bluetooth | Van |
| Memória típus | DDR5 |
| Hangszóró | Van |
| Érintőképernyő (Igen/Nem) | Nincs |
| Optikai meghajtó | Nincs |
| LAN | 10/100/1000 |
| Video csatlakozás | HDMI |
| Operációs rendszer verzió | DOS |
| Terméksorozat | ExpertBook |
| SSD méret | 512 |
| Háttértár típus | SSD |
| Memória. | 16 |
| USB Type-C | 2 |
| Videokártya fajta | Intel |
| USB portok száma | 4 |
| Processzor gyártó | AMD |
| Processzor típus | Ryzen 5 |
| Wireless (Wifi) | 802.11ax |
| Ujjlenyomat-olvasó | Van |
| Videokártya | Integrált |
| Billentyűzet megvilágítás | Van |
| Kijelző Típusa | Matt |
Kapcsolódó termékek
-
Notebook, laptop
HP EliteBook X G1i 14″ WUXGA AG UWVA 400cd, Core Ultra5-226V 2.1GHz, 16GB, 512GB SSD, WWAN, Win 11 Prof, ezüst
1 023 690 Ft Kosárba teszem -
Notebook, laptop
LENOVO IdeaPad Slim 3 15IRH10 i5-13420H
382 990 Ft Kosárba teszemLENOVO IdeaPad Slim 3 15IRH10 i5-13420H
-
Notebook, laptop
DELL Pro 14 Plus (PB14250) 14.0″ FHD+, Intel Core Ultra 7 266V (5.0GHz), 16GB, 512GB SSD, Win 11 Pro
DELL Pro Plus
714 590 FtOriginal price was: 714 590 Ft.714 590 FtCurrent price is: 714 590 Ft. Kosárba teszem













